Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry

Wyniki 63. Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry: Podsumowanie 63 Błękitnej

IMG_5943 IMG_5956 IMG_6003 IMG_6020 IMG_6029 IMG_6039 IMG_6059 IMG_6069 IMG_6165 IMG_6192 IMG_6215 IMG_6233 IMG_6239

63.  Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry

Stary Folwark  – jezioro Wigry

1 września  2019 r.

Klasa : Omega Standard,  MICRO, Jachty Kabinowe.

Organizator: Klub Wodny PTTK Oddział w Suwałkach

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Suwałki

Sponsorzy:

Prezydent Miasta Suwałki

SABO  -  market budowlany STOBUD

Centrum  Bankietowe Astoria

1. Regaty zostaną rozegrane w dniu 1 września 2019 r. na akwenie jez. Wigry.
  3. Regaty zostaną rozegrane zgodnie z przepisami zdefiniowanymi w Przepisach Regatowych Żeglarstwa ISAFF oraz zawiadomieniem o regatach oraz  instrukcją żeglugi.
  4. Regaty mają charakter turystyczny i zostaną rozegrane w klasie Omega Standard, MICRO  oraz Jachty Kabinowe. Limit jachtów w klasie koniecznych do rozegrania regat uważa się za 4.
  5. Zgłoszenia do regat w dniu 1 września 2019 r. w godz. 900 – 1000 na drukach dostarczonych przez organizatora.
  6. Instrukcja żeglugi i opis trasy będą omówione ze sternikami przed startem do regat  o godz. 1030 na przystani Klubu.
  8. Planowany start do regat godz. 1100.
  9. W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowani zawodnicy, którzy nie pokonali trasy regat.

-    dla najszybszego jachtu Puchar z Błękitną Wstęgą,

-         załogi sklasyfikowane w poszczególnych klasach na miejscach I – III otrzymują puchary  i dyplomy

-         niespodzianki dla uczestników regat.

1. W dniu 31.08.2019 zostaną rozegrane regaty memoriałowe Bosmanów KW PTTK w klasie omega standard. Ilość biegów do 5. W wynikach końcowych przy rozegraniu powyżej 3 biegów 1 najgorszy zostanie odrzucony. Rozpoczęcie godz. 10. Zgłoszenia przed rozpoczęciem. Zwycięzca otrzyma gwizdek bosmański.
  2. Osoba zgłoszona jako sternik jest zobowiązana do osobistego prowadzenia jachtu (obsługiwania urządzenia sterowego) jachtu będącego w wyścigu.
  3. Wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność. Żadna
    z czynności wykonana lub niewykonana przez organizatorów nie zwalnia uczestników regat od ponoszenia odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika lub jego jacht wynikający z udziału w regatach.
  4. Załoga jachtu zgłaszająca się do regat wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie przez Organizatora swego wizerunku, nazwiska i głosu w środkach masowego
    przekazu oraz w materiałach dotyczących regat w celu reklamy i promocji regat i Organizatora oraz Sponsorów.
  5. W dniu 31 sierpnia 2019 ognisko integracyjne.