Żeglarstwo

SPOTKANIE ŻEGLARSKIE

Zarząd Oddziału PTTK wraz z kierownictwem Klubu Wodnego PTTK po raz pierwszy zorganizował wspólne dla wszystkich wigierskich żeglarzy zakończenie tegorocznego sezonu żeglarskiego.

Impreza odbyła się 26 października w siedzibie PTTK w Suwałkach.
Przybyli miłośnicy żagli z Klubu Wodnego PTTK, Klubu Żeglarskiego „Hańcza”, Klubu Żeglarskiego „Kamena” oraz ze Stowarzyszenia „Wigierski Wiatr”.
Swoje impresje z tegorocznych dalekich północnych rejsów wśród fiordów Norwegii zaprezentowali: Stanisław Roziewski i Mieczysław Jakubowski, którzy w tych rejsach byli kapitanami jachtu, a także Andrzej Czatrowski, płynący w randze I – go oficera. Swoje wspomnienia zilustrowali zdjęciami i filmami.
Po prezentacji, przy akompaniamencie gitar rozpoczął się wieczór szant. Żeglarskie piosenki śpiewali wszyscy (no, prawie wszyscy) uczestnicy imprezy.
Wydaje się, że nasza inicjatywa została zaakceptowana przez żeglarską brać i postanowiono również w przyszłości organizować takie spotkania integracyjne wigierskich żeglarzy. Najbliższe ma się odbyć jeszcze w w tym roku, a organizatorem będzie Stowarzyszenie „Wigierski Wiatr”. Spotkanie odbędzie się oczywiście w pomieszczeniach Oddziału PTTK przy ul. Kościuszki 37.