Rajdy narciarskie

Suwalszczyzna to region atrakcyjny turystycznie, od dawna kojarzony jako idealne miejsce na letni wypoczynek. A zimą? Zimą to kraina zamarzniętych jezior, ośnieżonych pagórków i pokrytych śniegową czapą drzew. Wymarzona dla amatorów „białego szaleństwa” oraz miłośników wielkiej zimowej przygody.

Na terenie Suwalszczyzny znajduje się ponad 1500 szlaków turystycznych, nadających się również do pokonywania na nartach biegowych. Trasy w zasadzie nie omijają żadnej atrakcji regionu i mogą być inspiracją dla wielu fascynujących wypraw. Poruszając się nimi można poznać mroźny krajobraz okolic Wiżajn; ośnieżone zbocza Jesionowej Góry nad Szelmentem, Góry Zamkowej i Cisowej Góry w Suwalskim Parku Krajobrazowym; poczuć siłę potężnych sosen i świerków w Puszczy Augustowskiej, dać się ponieść magii jeziora Hańcza i baśniowych zachodów słońca w Wigierskim Parku Narodowym.

Imprezą, która umożliwia zimowy wypoczynek na Suwalszczyźnie jest Ogólnopolski Rajd Narciarski „Wędrówki Północy”, którego 45. edycja odbędzie się w styczniu-lutym 2014 roku. Trasy rajdowe dostosowywane są do umiejętności uczestników, tak, aby i mniej wprawni turyści mogli poznać zimowy pejzaż Suwalszczyzny; rozkoszować się jej niepowtarzalnymi klimatami i smakami; poznać malownicze miasta i miasteczka regionu; parki narodowe i krajobrazowe oraz puszcze; rzeki i jeziora; zabytki architektury i krajobrazu.