Spływy kajakowe Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim

Polecany

DSC02467-1 Zapraszamy na spływy kajakowe Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim, Rospudą i Marychą oraz Białą Hańczą na Litwie. W ofercie posiadamy spływy jednodniowe, weekendowe, trzydniowe, czterodniowe i sześciodniowe. Tel. 515 036 082, 87 566 59 61. Atrakcyjne ceny i profesjonalna obsługa.

Wyniki regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry 2016

W dniu 4 września 2016 r. odbyła się 60. edycja Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry, którą Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk.

Wystartowało 44 jachty, na których płynęło 144 osoby pochodzące z różnych miast Polski m.in. z Białegostoku, Warszawy, Augustowa, Sokółki, Michałowa, Bornego Sulimowa, Pabianic, Ksawerowa k/Łodzi, Leśnej Polany, Suwałk, gm. Suwałki oraz Kluby Wodne: PTTK o/Suwałki, „HAŃCZA” i ”KAMENA” oraz Stowarzyszenie „Wigierski Wiatr” mające siedziby nad jeziorem Wigry.

Sponsorami głównymi regat byli:

Puchary i materiały promocyjne m. Suwałki – Prezydent Miasta Suwałk

Nagrody zwycięskim załogom – Bank Spółdzielczy w Suwałkach

oraz nagrody losowane wśród wszystkich startujących w regatach ufundowali:

HENKEL producent marki CERESIT

CHATA – Suwałki,

SABO – market budowlany STOBUD

„MONA-KONTRA” Sp. z o.o.

Z.W.M. Dojnikowscy S.J.

Karczma Myśliwska” Łanczkowscy S.C.

PPUH „LARIX” W. Dargiewicz i St. Mackiewicz S.J.

PPHU „JANEX” Sp. z o.o.

SC-Toolsystems Spółka z o.o.

Piekarnia Jasia

Paweł i Izabela Olszewscy

FH „STYNKA”

Trasę regat 60. Błękitnej Wstęgi Jeziora Wigry w strugach deszczu i słabym wietrze najszybciej pokonała załoga z Warszawy na jachcie typu VERIETE 650 „SANTANA” – sternik Jacek Samsel zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Suwałk z Błękitną Wstęgą.

Żeglarze sklasyfikowani zostali również w czterech klasach: Omega Drewniana, Omega Standard, Jachty Kabinowe oraz MICRO.

W klasie Omega Drewniana zwyciężyła załoga z KW KAMENA w składzie: Mieczysław Jakubowski sternik i załoga: Małgorzata Wichura i Maciej Dacewicz. Na drugiej pozycji w klasie Omega Drewniana uplasowała się załoga z KW PTTK o/Suwałki: Paweł Cherubin sternik i załoga- Karol Kisłowski i Paweł Hawruczenko.Trzecią lokatę zajęła załoga z KW KAMENA Marek Dembowski sternik i załoga: Ryszard Wiciński i Krystian Lewandowski.

W klasie Omega Standard zwyciężyła załoga z KW KAMENA w składzie: Paweł Bartoszewicz sternik i załoga: Szymon Wichura i Marcin Olszewski. Na drugiej pozycji
w klasie Omega Standard uplasowała się załoga z UKS z Michałowa: Bartosz Rajecki sternik i załoga – Mirosław Keller i Lech Czerniawski. Trzecią lokatę zajęła załoga z KW PTTK o/Suwałki Grzegorz Grabowski sternik i załoga: Marek Bielawski i Piotr Smerek.

W klasie jachtów kabinowych najszybciej przypłynął o nazwie „SANTANA”
w składzie: Jacek Samsel sternik i załoga – Wiesława Samsel i Grzegorz Budziszowski. Drugie miejsce w tej klasie zajęła załoga jachtu o nazwie „DZINN” z KW PTTK o/Suwałki
w składzie : Marek Baryła sternik i załoga – Sylwia Baryła, Tycjan Baryła, Andrzej Szeszko. Trzecia pozycja załoga jachtu „RETRAKT” w składzie: Przemysław Tkacz sternik i załoga – Izabella Balewicz i Jakub Wroński.

W klasie MICRO wygrała załoga z KW PTTK o/Suwałki na jachcie „RYWALKA”
w składzie Romuald Sztabiński sternik i załoga – Tymoteusz i Józef Sztabińscy.

Drugie miejsce zajęła załoga na jachcie „PŁATEK” w składzie Grzegorz Płatonow sternik
i załoga – Joanna Płatonow i Andrzej Wiśniewski z KW „HAŃCZA”.

Trzecie miejsce zajęła załoga jachtu „ARTIZ” w składzie Bronisław Sadowski sternik
i załoga – Marcin Grudziński i Dariusz Wysocki z KW PTTK o/Suwałki.

Załogi sklasyfikowane w poszczególnych klasach na miejscach I – III otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Do tradycji regat należy losowanie nagród rzeczowych, dzięki uprzejmości sponsorów
dla wszystkich uczestników regat (144 nagrody) m.in. telewizor, który pojechał
do Michałowa.

Dzień wcześniej tj. 3 września 2016 r. Klub Wodny PTTK o/Suwałki gościł na swojej przystani w Starym Folwarku uczestników regat wraz z przyjaciółmi na uroczystym ognisku żeglarskim. Ognisko uświetniła Suwalska Formacja Szantowa „Zmiana Wachty”. Zabawa i śpiewy trwały do białego rana.

Komandor Klubu Wodnego PTTK o/ Suwałki

Andrzej Tyczkowski

PROMOCJA!!!

CENY PROMOCYJNE NA SPŁYWY KAJAKOWE W LIPCU I SIERPNIU 2016r.

Kajak dwuosobowy typu expedition w letniej cenie: 20 szt. /dzień

Organizujemy spływy kajakowe Czarną Hańczą, Marychą i Białą Hańczą na Litwie. Zapraszamy.

Więcej informacji i rezerwacje: poczta<at>suwalki.pttk.pl

PTTK Suwałki – Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR1 MPR – Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl